Najava Olimpijskog festivala

9. Olimpijski festival dječjih vrtića Sinja i Cetinske krajine u organizaciji Hrvatskog olimpijskog odbora i Zajednice športskih udruga grada Sinja, održat će se 13. svibnja (srijeda) na stadionu NK Junak s početkom u 16 sati !

Slogan Olimpijskog festivala dječjih vrtića glasi: “I ja ću biti olimpijac”

Na natjecanju se ističe zastava Hrvatskog olimpijskog odbora.

Ovim projektom HOO promiče olimpijske ideale kao što su poštovanje pravila igre, poštovanje drugih natjecatelja, poštovanje službenih osoba koje su zadužene za provođenje pravila, fair play, samodisciplina, samopoštovanje, timski rad i odbacivanje nasilja.

Cilj projekta je promocija olimpizma, odgajanje djece putem športa te poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta.

Djeca se natječu u 5 športskih disciplina (trčanje na 50 m, štafeta 4×25 m, skok udalj, bacanje loptice i mali nogomet). Sudjeluje 13 ekipa iz vrtića: Alkarić, Ana-Dicmo, Bili cvitak 1, Bili cvitak 2, Blagovijest+Čarobni pianino, Maslačak 1, Maslačak 2, Potočnica, Predškola, Sretno dijete-Hrvace, Trilj, Vrapčić+Zvončić i Žabica-Otok. U svakoj ekipi nastupa po 20 djevojčica i 20 dječaka (ukupno 520 djece).

Podijeli...

Zadnje objave